Înscriere clasa pregătitoare în anul școlar 2022-2023

1 aprilie 2022

Planul de școlarizare propus pentru anul școlar 2022-2023 prevede:

  • o clasă pregătitoare învățământ tradițional – 22 de locuri
  • două clase pregătitoare alternativa educațională Step-by-Step – 22 de locuri fiecare, total 44 de locuri

Completarea și validarea cererilor tip de înscriere în învățământul primar – prima etapă – se desfășoară în perioada 11 aprilie – 10 mai la sediul unității, în următorul interval orar:

  • Luni – joi 8:00 – 18:00
  • Vineri 08:00 – 17:00

Cererea este completată de către părinți/tutori legali instituiți/reprezentanți legali. Aceasta poate fi completată și online dar trebuie validată obligatoriu la unitatea de învățământ la care se solicită înscrierea.

În vederea evitării aglomerației, există posibilitatea de programare telefonică a părinților/tutorilor legali instituiți/reprezentanților legali pentru completarea și/sau validarea cererilor tip de înscriere la numărul de telefon 021.316.99.18.

Ordine în care părinții se programează telefonic pentru completarea și/sau validarea cererilor tip de înscriere sau în care se prezintă pentru completarea și/sau validarea cererilor tip de înscriere nu presupune crearea unei liste de preînscriere și/sau acordarea unei priorități la înscriere.

Circumscripția Școlii Gimnaziale Nr.5

Criterii specifice de departajare privind înscrierea în învățământul primar – învățământ tradițional

Criterii specifice de departajare privind înscrierea în învățământul primar – alternativa STEP BY STEP

Acte necesare pentru înscrierea în învățământul primar în anul școlar 2022-2023

Metodologia de înscriere a copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2022-2023